Odehrán Hvězdičkový turnaj týmů

Hvězdičkový turnaj.

V sobotu a v neděli 5. – 6. září 2020 se konal již 24. ročník tradičního klání mezi čtyřmi spřátelenými golfovými kluby. V tyto dny se sešlo, na krásném bechyňském hřišti, čtyřicet hráčů všech výkonnostních kategoriích, aby se už po 24. utkali o velký putovní pohár pro vítězné družstvo. Jedná se o hráče z Bechyně, Poděbrad, Semil a Líšnice. Tato přátelská utkání mají vždy neopakovatelnou atmosféru plnou vtipů, narážek a přátelského popichování. Ovšem při hře jde do tuhého a nikdo nikoho nešetří. Hrají se tři čtyřhry a čtyři dvouhry, celkem o sedm bodů. Závěrečné pořadí vždy určí nasazení družstev do dalšího ročníku.

Líšnici letos reprezentovali tito borci : Petr Gottwald, Vladimír Hepner, Zdeněk Polavka, Aleš Vozka, Vladimír Bartoš, Jan Bonaventura, Josef Šulc, Jiří Vozka, Jiří Kubišta a Tomáš Fejfar, kterého v neděli vystřídal Karel Vopička.

První den jsme hráli s hráči z Poděbrad, vyhráli jsme tři dvouhry a dvě čtyřhry, celkem tedy vítězství      5 : 2. Ve finále nás opět čekali semilští, kteří si poradili s místními z Bechyně. Stejné finále se hrálo i v loňském roce v Semilech, kde jsme prohráli. Bylo co napravovat. Ovšem semilští přijeli ve velmi silné sestavě, ve které nechyběla ani nejvyšší autorita českého golfu, prezident ČGF pan Zdeněk Kodejš. Ovšem ani po narážkách typu "mysli na budoucnost Líšnice", jsem nepodlehl tlaku a po tuhém boji jsem zvítězil 3 : 2. Bohužel, ostatní tři čtyřhry vyhráli semilští, i když v jednom případě naše slibné vyhlídky na zisk bodu skončily až na 17. jamce. Po dvouhrách prohráváme 3 : 1. Naše naděje stále žily, protože snižujeme vítězstvím v jedné čtyřhře a i druhou jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Ovšem nepodařilo se vyhrát i třetí čtyřhru a rozhodující čtvrtý bod získali Semily. Obhájili prvenství a odvezli si na rok pohár do Semil. Líšnice skončila opět druhá.

Příští rok, jubilejní 25. ročník, se bude hrát u nás na Líšnici a proto věřím, že i pohár zůstane v roce   2021 – 2022 v naší klubovně.

Všem reprezentantům chci poděkovat za jejich účast a zodpovědný přístup.